Polska

Prezes na ministra. Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych szefów resortów zdrowia i spraw zagranicznych

Źródło: Twitter/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawicki wskazał na czwartkowej konferencji następcę prof. Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia. Nowym szefem resortu został Adam Niedzielski, dotyczasowy szef NFZ.

Premier ogłosił także, że nowym ministrem spraw zagranicznych po prof. Jacku Czaputowiczu zostanie prof. Zbigniew Rau, dotychczasowy szef komisji spraw zagranicznych.

„Służba zdrowia będzie w najbliższych miesiącach mogła w tym lepszym stanie przetrwać drugą falę koronawirusa im bardziej będziemy przygotowani i zdigitalizowani. Wiemy doskonale jak ważne jest przeprowadzenie dalszego ucyfrowienia służby zdrowia”- mówił premier.

„Minister Szumowski złożył rezygnację dwa dni temu. Przygotował bardzo dobrze resort na drugą falę koronawirusa, która pewnie nadejdzie, przygotował procedury i jednocześnie też zgłosił pewne nowe propozycje do realizacji” – powiedział premier i dodał – „Jestem przekonany, że Adam Niedzielski, dzisiaj szef NFZ, doskonale poradzi sobie z tymi bardzo trudnymi problemami. Potrafi rozmawiać z bardzo różnymi środowiskami medycznymi i jestem pewien, że to właściwy kandydat na to miejsce”.

„W przypadku MSZ” – mówił Morawiecki – „też mamy zmiany przed rekonstrukcją, która jest planowana na wrzesień. Minister Czaputowicz już ok. miesiąc temu zasygnalizował, że chciałby już odejść i przejść do trochę spokojniejszych zdań”.

Źródło: tvp.info, PAP