Polska

Prezydent Duda ponowił zaproszenie. Czy dojdzie do spotkania z Trzaskowskim?

Prezydent Andrzej Duda fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Trzaskowski był pytany w TVN24 o zaproszenie na spotkanie, które otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy w wieczór wyborczy. Jak się okazało prezydent Andrzej duda nie chowa urazy za odmowę w sprawie spotkania po wieczorze wyborczym. Trzaskowski powiedział bowiem, że zaproszenie od prezydenta zostało ponowione.

-Ja akurat nie mogłem w tym tygodniu (spotkać się z prezydentem), zaproponowałem, że pod koniec miesiąca, kiedykolwiek pan prezydent będzie miał czas – my będziemy akurat wtedy przygotowywali kolejne obchody (rocznicy wybuchu) Powstania Warszawskiego – więc z panem prezydentem na pewno będziemy się widzieć. Gdzieś w tym czasie spotkam się z panem prezydentem – powiedział Trzaskowski.

Do spotkania dojdzie więc prawdopodobnie pod koniec lipca. Trzaskowski pytany, czy będą w nim uczestniczyć także małżonki, odparł: „zobaczymy”. -Przede wszystkim my dwaj powinniśmy się spotkać, bo tu nie chodzi o to, żeby robić show, tylko żeby porozmawiać poważnie, jakie są oczekiwanie tej drugiej połowy Polski wobec pana prezydenta – zaznaczył.

Źródło: PAP