PolskaRodzina

Prof. Jaczewski: nie każdy seks z dziećmi od 9 roku życia powinien być karany

Źródło: Facebook

Szokujące poglądy przedstawia jeden z najbardziej znanych i utytułowanych seksuologów w Polsce. Uważa on, że seks z niepełnoletnimi nie powinien być penalizowany, gdy jest on „dobrowolny i świadomy”. 

Prof. Andrzej Jaczewski jest pediatrą i seksuologiem. Jest autorem popularnych książek o seksualności dzieci i młodzieży. 

W jednej z książek, w rozdziale „Problem pedofilii” idzie jednak dalej i postuluje niekaranie dorosłych za seks z dziećmi.

Jeżeli rozważamy zjawisko zachowań seksualnych wobec nieletnich, to wydaje się, że należy dokonać istotnych zróżnicowań. Podzieliłbym okres rozwoju na trzy grupy:
– grupa I – małe dzieci do lat trzech,
– grupa II – średnia od 3 do 8 lat,– grupa III
– młodzież od 9 lat do pełnoletniości.

(…)Kontakty dobrowolne i świadome nie powinny być karane przynajmniej w najstarszej grupie”.

Fragment książki można przeczytać na stronie domowej profesora: https://andrzejjaczewski.wordpress.com/2014/08/19/problem-pedofilii-fragment-ksiazki/ . To szokujące i szkodliwe poglądy, które mogą posłużyć podniesieniu rangi zboczenia do kolejnej orientacji seksualnej, która ma być tolerowana bez względu na krzywdę dzieci. Wpisuje się ona w wypowiedzi wielu prominentnych osób tolerujących takie praktyki.

Sam profesor odnosi się dziś do tej publikacji w sposób następujący: https://www.facebook.com/jaczewskiandrzej/posts/1429461020582002?tn=K-R . Powołuje się na wywiad w Gazecie Wyborczej, w którym stwierdza m.in. „Dziewczyna 14-letnia może być absolutnie dojrzałą kobietą. Dlatego kontakty osób dorosłych z 14-latkami wcale nie należą do rzadkości. Czy wszystkie należy karać? Definicje prawne także w Unii Europejskiej są niejednoznaczne”.

Warto obejrzeć mówiący o tym fragment zakazanego filmu na YouTube.