Świat

Profanacja kościoła w Goeteborgu. Czy policja szuka mężczyzny z Bliskiego Wschodu?

źródło: Facebook fot. Max Martin Skalenius

W Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji w piątek po południu został zdemolowany rzymskokatolicki kościół pw. Chrystusa Króla.

– Jestem zszokowany złością, jaka temu towarzyszyła. Mogę znieść, że ludzie nie lubią Kościoła katolickiego, ale okazywanie tego w taki sposób jest mocno niewłaściwe – podkreślił w rozmowie z gazetą „Goeteborgs-Posten” ks. Tobias Unnerstal.

Na Facebooku Max Martin Skalenius opisuje zniszczenia: „Ołtarz został zbezczeszczony, ambona rozbita, krzesła i pateny zrzucone ze schodów, szafki i tablica pamięci zniszczone, rozrzucone śpiewniki i modlitewniki, kaplica zalana pianą z gaśnicy.

Biskup Sztokholmu ks. kard. Anders Arborelius w swoim oświadczeniu napisał o swoim „żalu i przerażeniu” w związku z tym aktem wandalizmu i wezwał wiernych do modlitwy. Policja zwiększyła patrole wokół kościoła.

Max Martin Skalenius: „Kiedy byłem w kościele, zobaczyłem dwie osoby. Mężczyzna z Bliskiego Wschodu wszedł do kościoła 5 minut po moim wyjściu. Krótkie czarne włosy. Normalnie zbudowany. Ale kiedy byłem w kościele, w wieku 30-40 lat była tam kobieta z krótkimi rudymi krótkimi włosami. Wyszła na zewnątrz może 4 minut po mnie”.

W kościele pw. Chrystusa Króla odprawiane są Msze św. także w języku polskim.


Źródło: Radio Maryja, PAP, Facebook

https://www.facebook.com/skalenius/posts/10220801167572051

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *