Duchowość

Protesty skrajnej lewicy powodują zwiększenie ilości odprawianych egzorcyzmów

Przedstawicielka Antify pokazuje "znak diabła" podczas spalenia kościoła w Santiago de Chile

Informuje o tym amerykańska agencja AP po doświadczeniach w USA. Rosnąca liczba egzorcyzmów jest związana m.in z demonstracjami skierowanymi przeciwko katolickim obiektom sakralnym.

Antifa niszczyła i podpalała kościoły

Według agencji 17 października w Portland, w stanie Oregon, arcybiskup Alexander Sample poprowadził procesje Najświętszym Sakramentem do miejscowego parku. Odmawiał tam razem różaniec i przeprowadził egzorcyzm, gdzie przez ostatnie 4 miesiące miały tam miejsce demonstracje skrajnej lewicy. 

Tego samego dnia w San Francisco abp Salvadore Cordileone również dokonywał egzorcyzmu na zewnątrz kościoła św. Rafała, gdzie protestujący obalili wcześniej figurę św. Junipera Serry. „Módlmy się aby Bóg oczyścił to miejsce od złych duchów. Aby oczyścił nasze serca i serca tych, którzy dopuścili się tej profanacji”- powiedział arcybiskup.

Z kolei o. Pius Pietrzyk OP z kalifornijskiego Seminarium i Uniwersytetu św. Patryka zauważa, że „poza Oregonem i Kalifornią, w innych stanach także rośnie liczba egzorcyzmów w odniesieniu do „dzikich demonstracji” skrajnej lewicy, pełnej antyklerykalnych akcentów. 

Papież Franciszek popiera egzorcyzmy

Papież Franciszek aprobuje taką działalność nie tylko w Rzymie, gdzie kształcą się przyszli egzorcyści. We wrześniu b.r. Ojciec Święty mianował trzech nowych biskupów pomocniczych w Chicago. Jednym z nich jest bp Jeffrey Grob, najbardziej znany egzorcysta w całej archidiecezji. W Chicago- Libertville działa Instytut Papieża Leona III, wychowujący przyszłych egzorcystów. Działa on za aprobatą episkopatu. Papież Franciszek nigdy nie wahał się mówić o szatnie. I wiele razy ostrzegał przed naiwnością w tej sprawie.

Strajk kobiet – sprawa dla egzorcysty?

Podobnych problemów możemy się spodziewać także w Polsce. Profanacje kościołów, publiczne pochwalanie zabijania dzieci nienarodzonych, może poskutkować większą ilością dręczeń i opętań diabolicznych. Egzorcyści w wielu diecezjach mogą mieć wkrótce mieć pełne ręce roboty. 

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *