Informacje

Ohydna prowokacja feministek i znanego youtubera pod pomnikiem Jana Pawła II

Źródło: Instagram

Krzysztof Gonciarz, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów opublikował fotografię, na której kilka kobiet kąpie się w czerwonej sadzawce przed pomnikiem Jana Pawła II, zasłaniając się przed miotanym przez papieża głazem. To prawdopodobnie protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji – podaje portal wprost.pl.

Na umieszczonym przez Krzysztofa Gonciarza zdjęciu widać cztery kobiety, które leżą w czerwonej sadzawce będącą częścią artystycznej instalacji „Zatrute źródło” Jerzego Kaliny prezentowanej przed Muzeum Narodowym. Kobiety zanurzone w czerwonej wodzie symbolicznie zasłaniają się rękami przed głazem, który trzyma nad głową papież Jan Paweł II.

Sam Krzysztof Gonciarz opatrzył zdjęcie komentarzem „Polska 2020”. To prawdopodobnie protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z czwartku 22 października. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej zezwalający na przerywanie ciąży w wypadku, kiedy badania wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Pod wpisem pojawiły się komentarze : „Czemu szkalujecie Papieża Polaka?„; „Ale papieża w w to nie mieszajcie„; „chore dziecko też ma prawo do zycia i nie decyduje o tym rodzić bo nie jest to jego własność! Aborcja tylko w przypadku zagrożenia życia matki inaczej to nie jest matką. Kocha się dziecko bezinteresownie a nie kiedy jest zdrowe”; „znam takie dzieci i cieszą się że chociaż takie życie mają i uslysza kocham Cię od matki.”; „prawo do życia ma każde dziecko a matka nie może być matką skoro chce je zabić”; „sobie nie życzę żeby te feministki to robiły i do tego też mam prawo”.

Źródło: Instagram/ kgonciarz

Instalacja „Zatrute źródło” została oficjalnie odsłonięta w czwartek 24 września przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Składa się na nią naturalnej wielkości pomnik Jana Pawła II, który stoi w basenie wypełnionym czerwoną cieczą a w ręku trzyma głaz. Ma to być symboliczna odpowiedź na głośną rzeźbę „La Nona Ora” Maurizia Cattelana, przedstawiającą papieża przygniecionego meteorytem. 

Źródło: Instagram, wprost.pl