Informacje

Pułkownik wzywa żołnierzy do buntu przeciwko rządowi: „Wzywam Was, do odrzucenia dyktatury Kaczyńskiego”

Pułkownik Adam Mazguła. Źródło: Facebook

„Władza szykuje rozlew polskiej krwi przy Waszym udziale. Wzywam Was, do odrzucenia dyktatury Jarosława Kaczyńskiego” – napisał na Facebooku i swojej stronie internetowej pułkownik Adam Mazguła, który w przeszłości był m.in. oficerem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku i zastępcą dowódcy 22 Karpackiej Brygady Piechoty Górskiej Obrony Terytorialnej w Kłodzku. Pułkownik Mazguła wezwał żołnierzy do buntu przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Pułkownik Adam Mazguła od kilku dobrych lat w często bardzo brutalny sposób atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości i polityków tej partii. Obrywa się także prezydentowi i szefom policji. Wojskowy znany jest z tego, że nie owija w bawełnę i nie stosuje autocenzury. Teraz w liście skierowanym do żołnierzy i umieszczonym na Fabecooku i stronie mazguła.pl pisze : – Koleżanki i koledzy, władza szykuje rozlew polskiej krwi przy Waszym udziale. Wzywam Was do przestrzegania naszej Konstytucji i do służby społeczeństwu demokratycznego państwa obywatelskiego. Wzywam Was, do odrzucenia dyktatury Jarosława Kaczyńskiego – napisał Mazguła na Facebooku.

Na swojej stronie internetowej pułkownik przekonywał, że to sam Jarosław Kaczyński „stwierdził, że raz zdobytej władzy nie odda nigdy, chyba że jako trupa wyniesie się go z gabinetu” – cytuje portal se.pl. Dlaczego pułkownik właśnie ten cytat postanowił przywołać w swoim liście namawiajścym do „odrzucenia dyktatury Kaczyńskiego”?

„Służycie pokojowi w kraju, a więc współpracy, wzajemnemu zrozumieniu, a nie partyjnym podziałom i budowaniu barykad nienawiści. Nie jesteście ramieniem partyjnej represji reżimu, ale od troski o każdego obywatela Rzeczpospolitej” – pisze dalej Mazguła. „Każdy żołnierz czy funkcjonariusz poprzez służbę w mundurze z narodowymi symbolami państwa służy Rzeczpospolitej Polskiej i stoi na straży jej Konstytucji. Każdy, kto łamie konstytucyjne zapisy, kto publicznie ubliża narodowi Polskiemu i obala jej porządek prawny, jest wrogiem Polski. Powinien on być traktowany jak wróg naszej państwowości” – dodaje we wpisie pułkownik.

Źródło: se.pl. Facebook, mazgula.pl

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *