GospodarkaInformacje

PZU wynajął cały wieżowiec. Gigant pręży muskuły? Czegoś takiego jeszcze nie było na rynku biurowym w Polsce

PZU, fot. wikipedia

Powszechny Zakład Ubezpieczeń wynajął aż 47 tys. m kw. powierzchni w wieżowcu Generation Park Y na warszawskiej Woli, przy rondzie Daszyńskiego. To oznacza, że ubezpieczyciel wynajął cały wieżowiec. Pikanterii dodaje fakt, że wieżowiec jest jeszcze nie ukończony.

– Umowa PZU i Skanska to historyczny rekord na rynku biurowym w Polsce – komentuje Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD, firmy specjalizującej się w monitorowaniu transakcji na rynku biur w Polsce. – Poprzedni rekord należał do mBanku, który wynajął aż 45,6 tys. m kw. powierzchni biurowej w Mennica Legacy Tower w Warszawie – dodał.

Transakcja to nie tylko rekord Polski, ale zarazem największa umowa w historii szwedzkiej grupy Skanska. Na całym świecie.

PZU wynajął od razu cały biurowiec, który planowany jest do oddania w pierwszym kwartale przyszłego roku. „Całkowita, szacunkowa wartość umowy najmu, w okresie 10 lat jej trwania, wynosi ok. 787 mln zł brutto” – podał PZU w komunikacie. Koszty dodatkowe związane z relokacją centrali wyliczono na 65 mln zł brutto. Ubezpieczyciel wyprowadza się tym samym z biurowca na rogu ulic Jana Pawła II i Grzybowskiej w warszawskim Śródmieściu. Nowa siedziba jest położona nieco ponad 1 km od starej.

źródło: businessinsider