Informacje

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora! Kuba Strzyczkowski odwołany, Michał Narkiewicz-Jodko nowym szefem

By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57967599

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem stacji został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal będzie też dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

– Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania – uzasadniła Agnieszka Kamińska. W komunikacie Polskiego Radia dodano, że Kuba Strzyczkowski został odwołany „z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu”. Strzyczkowski został szefem Trójki pod koniec maja. Michał Narkiewicz-Jodko to doświadczony menedżer związany z branżą medialną od ponad dwudziestu lat. Swoją zawodową drogę zaczynał właśnie w Trójce w 1991 roku. W Polskim Radiu pracował też jako producent i redaktor.

– Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby słuchaczy. Oczywiście, mam szereg pomysłów jak to zrobić, ale bardzo liczę na wsparcie kolegów i koleżanek z zespołu. Na pewno chciałbym skierować Trójkę na tory bliższe kulturze i sztuce – mówi dyrektor Michał Narkiewicz-Jodko.

źródło:wirtualnemedia