Polska

Radosław Sikorski obwinił rząd za śmierć chorych na Covid-19 i broni LGBT: „Polska jest Iranem w środku Europy”

By Martin Lahousse - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83309807

Europoseł Radosław Sikorski w „Faktach po Faktach” w TVN24 przyznał rację ambasador Georgette Mosbacher, która ostrzegała Polaków, że stosunek władz naszego kraju do LGBT nie będzie akceptowany w krajach Zachodu. Obwinił też rządzących za nieprzygotowanie do drugiej fali koronawirusa.

Sikorski podkreślał, że rząd kwestię walki z koronawirusem zawalił nie w czerwcu ani nie w wakacje, tylko jeszcze wcześniej. – Wszyscy wiemy, że od marca zdrowie Polaków nie było priorytetem rządzących. Było nim utrzymanie władzy, wygranie wyborów prezydenckich. Nad całym tym procesem to właśnie się unosi. Można było wprowadzić stan klęski żywiołowej. Cała energia rządu była skierowana na wybory, a nie na walkę z pandemią – mówił.

– Na pewno nie są przywódcami tacy politycy, którzy o koronawirusie kłamią. Jak premier Morawiecki ponaglający starszych ludzi do urn wyborczych, wysyłając informacje RCB o wyborach. Podobnie Trump, pojawiający się na wiecach bez maseczki, no i rzeczywistość go dopadła. Podobnie Duda, puszczający oko do antyszczepionkowców, że się nie zaszczepi, bo nie – kontynuował swój wywód Sikorski.

Potem dodał : – Przez ostatni miesiąc zajmowali się sobą: na kogo kto ma jakie haki i czy Kaczyński nad tym zapanuje. Nie przygotowali nas na drugą falę pandemii. Te dodatkowe zgony są na ich sumieniach.

Radosław Sikorski był również pytany, o wizerunek Polski na świecie w konetkście ruchu LGBT w Polsce. – Stosunek do LGBT jest w dzisiejszym świecie taki, jak stosunek do semityzmu czy antysemityzmu w przeszłości. To jest po prostu kompletnie poza nawiasem cywilizowanego świata – skomentował.

Mogą koledzy z PiS-u ściemniać, że to nie chodzi o gejów i lesbijki, tylko o wydumaną ideologię. Nikt tego tak nie postrzega, tym bardziej, że mamy przecież nienawistne stwierdzenia przedstawicieli władzy o tym, że ludzie LGBT, geje i lesbijki nie są równi wobec tak zwanych normalnych ludzi. To tworzy wrażenie bycia Polski takim Iranem w środku Europy – dodał gość „Faktów po Faktach”.

Źródło: tvn24.pl