Duchowość

Radykalna lewica namawia do apostazji i wypisania dzieci z religii

Fot. Pixabay

Na kanwie wojny o aborcję, którą rozpętała lewica, rozmaite organizacje wykorzystują napięcie do antyklerykalnych działań. 

W mediach społecznościowych funkcjonują dwie takie inicjatywy. Pierwsza – namawia rodziców do wypisywania dzieci z lekcji religii. 

Projektowi patronują Warszawski Strajk Kobiet, Fundacja Wolności od Religii, Antykleryk, Kongres Świeckości, Świecka szkoła, Projekt Świeckie Państwo, Konferencja Episkopatu Polek i Stowarzyszenie Polska Laicka. 

Strajk Kobiet udostępnia formularz oświadczenia o rezygnacji dziecka z lekcji religii. 

Druga z inicjatyw jest bardziej szokująca. Nazywa się „Wystąp na święta z kościoła” i skierowana jest do młodych ludzi. Zainicjował ją Jacek Diduszko. Diduszko jest związany z festiwalem filmowym Nowe Horyzonty i środowiskiem artystycznym. Pełni także funkcję rzecznika w Horrorcon – warszawskim zjeździe fanów horrorów. 

Diduszko zachętę do apostazji uzasadnia m.in. tym, że Kościół piętnuje środowiska LGBT, nie płaci podatków, zajmuje się głównie molestowaniem dzieci i zakazuje aborcji. 

„Pochwalmy się naszymi aktami apostazji w mediach społecznościowych, wrzucajmy fotki na fb i insta, mówmy o głośno o odcięciu się od kleru grubą kreską, przestańmy pojawiać się kościołach nie chrzcijmy naszych dzieci i nie zapisujmy ich na lekcję religii, gdzie od małego są indoktrynowane silnie zideologizowanym przekazem, bez braku poszanowania dla innych wierzeń” – pisze Jacek Diduszko. 

Dotychczas jego inicjatywę polubiło blisko 10 tys. osób. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *