Informacje

Rafał Trzaskowski przyznaje, że się pomylił i publikuje przeprosiny

fot. Twitter

” W wywiadzie dla @rzeczpospolita pomyliłem się, przypisując odpowiedzialność za zanieczyszczenie Wisły przez wyciek ropy spółce Orlen, a nie innej państwowej spółce – PERN. W związku z tym opublikowałem oświadczenie” – napisał dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na Twitterze. Oświadczenie pojawiło się z kolei na profilu polityka na Facebooku.

„Ja, Rafał Trzaskowski, w związku z publikacją w dniu 3 września 2020 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” materiału prasowego pt. „Rafał Trzaskowski: Nowa Solidarność jest już gotowa” oświadczam, że w mojej odpowiedzi ma jedno z pytań doszło do błędnie wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za zanieczyszczenia Wisły. W wypowiedzi tej błędnie przywołana została nazwa PKN Orlen w kontekście wycieku ropy do Wisły, gdy tymczasem chodziło o wyciek ropy z rurociągu PERN S.A. W związku z powyższym prostuję moją wypowiedź w tym zakresie i wyrażam ubolewanie”– napisał w czwartek wieczorem na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sprawa dotyczy opublikowanej na początku września przez „Rzeczpospolitą” rozmowy z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, w której powiedział on m.in., że „miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, nikt też nie wpadł na to, żeby premiera ani nawet ministra obarczać odpowiedzialnością”.

„Ponieważ Prezydent Rafał Trzaskowski nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat PKN Orlen we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tysięcy złotych na cele społeczne” – oświadczył wówczas prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

W czwartek wieczorem Trzaskowski opublikował post na Facebooku, w którym przeprosił spółkę. Wpis kończy zdaniem : „Mam nadzieję, że te przeprosiny i sprostowanie będą dla spółki wystarczające”.

Źródło: polsatnews.pl, Facebook