Polska

Rajd Niepodległości – w najtrudniejszych czasach jesteśmy razem. Cześć i chwała bohaterom!

Od 13.30 w samochodach, na motocyklach i rowerach ustawiamy się w Alejach Jerozolimskich od strony Dworca Centralnego. W samochodach z białą kartką formatu A4 za szybą, która będzie ułatwiała ich identyfikację.

Wjeżdżamy od ronda 40-latka lub od Placu Zawiszy, aby nie powodować zatorów w mieście.

– Trasa Marszu to: rondo Romana Dmowskiego oraz rondo Waszyngtona, czyli trasa zbieżna, po której chodziliśmy obok Stadionu Narodowego – mówił wczoraj w Radiu Maryja Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. – Przy rondzie 40-latka będziemy zawracali i z powrotem pojedziemy do ronda Dmowskiego.

– Z uczestnikami będziemy komunikowali się poprzez Radio Wnet i nasze „społecznościówki”. Radio Wnet będzie na bieżąco nadawało komunikaty, ma nadawać pieśni patriotyczne oraz ma informować ewentualnie o trudnościach, jakie miałyby się pojawiać. Zalecamy, żeby pojazdy uczestniczące w kawalkadzie niepodległości miały za szybą białą kartkę. To ułatwi służbą porządkowym regulowanie ruchu i usprawni działanie i nam, i Policji – informował Bąkiewicz.


– Zachęcam Państwa do tego, żebyśmy wspólnie i licznie się pojawili w swoich pojazdach: samochodach, motocyklach, rowerach, żebyśmy udekorowali swoje pojazdy barwami narodowymi, innymi emblematami patriotycznymi, które po prostu pokażą, że nawet w tak trudnym momencie jesteśmy razem, pamiętamy o własnej niepodległości, o przywiązaniu do państwa narodowego – podkreślił Robert Bąkiewicz.

– Niech wszyscy, którzy przyjadą na Marsz Niepodległości, mają dobre humory i zabiorą całe rodziny. Z punktu widzenia medycznego wszyscy będą bezpieczni. Potrzeba zakomunikowania, że odwołujemy się do wartości, które są fundamentem naszego narodu i naszej Ojczyzny, czyli wartości chrześcijańskich, katolickich, które przeciwstawiamy nihilistycznym zapędom lewicy, zgiełkowi, który pojawił się na ulicach naszych miast, złu, które jest w tej chwili tak szeroko propagowane. Trzeba pokazać, że nasza Ojczyzna stoi po stronie Boga, a nie po stronie szatana – mówił w Radiu Maryja Robert Bąkiewicz.


– Przypominamy, że należy stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz wykonywać polecenia szczególnie policjantów. W miejscach, gdzie będzie to możliwe, będziemy ustawiali przenośne toalety, gdyby zaszła taka potrzeba – powiedział Bąkiewicz.


Wiceprezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Tomasz Kalinowski stwierdził wczoraj w radiu Wnet, że nadzwyczajna formuła marszu ogłoszona poniedziałek była wcześniej długo dyskutowana i wynikała z próśb samych uczestników i troski o kombatantów biorących w nim udział. Nie jest natomiast reakcją na brak zgody na organizację Marszu ze strony władz Warszawy.

Tegoroczna samochodowa forma Marszu Niepodległości wynika z troski o zdrowie Polaków. Samochody będą tworzyły spontaniczne bloki tak jak piesi uczestnicy w ubiegłych latach.

Wszelkie grafiki dojazdu oraz plan organizacji będzie na stronach społecznościowych „Marszu Niepodległości”.

Źródło: radiomaryja.pl, wnet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *