Moto

Range Rover ma 50 lat. Z tej okazji limitowana edycja „Fifty”

Range Rover, Pixabay

Już 50 lat – tyle jest na rynku marka model Range Rover. Z tej okazji brytyjski producent wypuścił limitowaną edycję specjalną Range Rover Fifty. Unikalny model powstanie w nakładzie 1970 sztuk – liczba ta nawiązuje do roku narodzin modelu. Mimo, że auto będzie niesamowicie drogie z pewnością nie zabraknie chętnych do kupna tej wyjątkowej edycji Range Rovera.

Pierwsze wcielenie kultowego dziś Range Rovera pojawiło się na rynku dokładnie 17 czerwca 1970 r. Po pięciu dekadach ewolucji, Range Rover stał się rodziną terenowych pojazdów luksusowych. Drogich i prestiżowych.

Nie bez powodu! Warto wiedzieć, że w ciągu półwiecza obecności na rynku Range Rover wielokrotnie stawał się światowym pionierem w różnych dziedzinach. W chwili debiutu był pierwszym SUV-em wyposażonym w stały napęd 4WD, a w 1989 roku pierwszym na świecie pojazdem 4×4 z układem hamulcowym wyposażonym w ABS. W roku 1992 stał się pierwszym na świecie pojazdem 4×4 wyposażonym w system elektronicznej kontroli trakcji (ETC) i automatyczne, elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne. W 2012 roku Range Rover najnowszej generacji stał się pierwszym na świecie SUV-em o pełnej aluminiowej, lekkiej konstrukcji. Dzięki temu był lżejszy, bardziej wytrzymały i ekonomiczny.

Wróćmy do specjalnej edycji Range Rovera przygotowanej na 50 lecie działalności firmy. Fifty bazuje na topowej wersji wyposażenia Autobiography. Limitowany model posiada kilka indywidualnych akcentów stylistycznych nadwozia w kolorze Auric Atlas a także dwa unikalne wzory 22-calowych obręczy kół. Oznaczenia, które pojawiły się w limitowanej wersji, zostały stworzone przez uhonorowanego Orderem Imperium Brytyjskiego prof. Gerry’ego McGoverna, dyrektora kreatywnego w firmie Land Rover.