InformacjePolska

Ratusz twierdzi, że awaria Czajki to zamach terrorystyczny! Zawiadomili prokuraturę

Fot. Twitter

Rafał Trzaskowski jest przekonany, że kolejna awaria oczyszczalni ścieków nie jest przypadkowa. To sabotaż lub atak terrorystyczny. Powiadomienie do prokuratury złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. 

To mógł być sabotaż albo działanie o charakterze terrorystycznym – tak o przyczynach kolejnej awarii w „Czajce” mówi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Tego rodzaju hipoteza pojawiła się w zawiadomieniu spółki do prokuratury. Pismo datowane jest na 29 sierpnia 2020 roku – twierdzi RMF FM.

„Biorąc pod uwagę fakt, że w dniu wczorajszym tj. 28 sierpnia 2020 roku zakończył się przegląd eksploatacyjny układu przesyłowego przeprowadzony przez specjalistów – w tym naukowców Politechniki Warszawskiej, przy udziale wykonawcy oraz pracowników spółki, który potwierdził szczelność rurociągów, w najwyższy stopniu podejrzane jest jego dzisiejsze rozszczelnienie. W świetle powyższych faktów i doświadczenia życiowego zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jedną z możliwości, która mogła doprowadzić do awarii jest sabotaż lub inne działanie o charakterze terrorystycznym. W związku z powyższym wnosimy o natychmiastowe rozpoczęcie czynności wyjaśniających zdarzenie, zmierzające do zweryfikowania, czy do powyższej awarii nie doszło w wyniku przestępstwa” – czytamy w piśmie do prokuratury Praga-Warszawa, podpisanym przez zarząd MPWiK.

W rozmowie z RMF FM Karolina Gałecka z urzędu miasta zapewnia, że ostatni przegląd potwierdził szczelność rurociągów. „Złożyliśmy zawiadomienie. Nie można nigdy niczego wykluczyć. Chcemy, żeby niezależne organy ścigania to sprawdziły” – powiedziała w rozmowie z RMF FM.

Faktycznie więc, teza o zamachu terrorystycznym wyszła z Ratusza, a ściśle z otoczenia Rafała Trzaskowskiego. Awaria oczyszczalni ścieków zatopiła premierę ruchu Nowa Solidarność, który miał firmować Trzaskowski

Źródło: RMF FM