Polska

Rekonstrukcja rządu. Nowi ministrowie zostali zaprzysiężeni

Źródło:Twitter

Nowy rząd został zaprzysiężony. W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się dziś uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Zabrakło jedynie zakażonego koronawirusem Przemysława Czarnka, który ma być ministrem edukacji i nauki.

„Rekonstrukcja rządu nie jest w naszym państwie codziennością i dlatego zapewne jest ważnym momentem” – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości.

Źródło: Twitter/Kancelaria Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda powołał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina oraz Piotra Glińskiego na funkcje wicepremierów. Gowin jest też ministrem rozwoju, pracy i technologii, a Gliński szefem resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Tadeusz Kościński został powołany na ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej, Michał Kurtyka na ministra klimatu i środowiska, Marlena Maląg na urząd ministra rodziny i polityki społecznej, Grzegorz Puda na ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Michał Cieślak oraz Michał Wójcik zostali powołani na ministrów – członków Rady Ministrów.

„To bardzo podniosła chwila, można powiedzieć – historyczna. Rekonstrukcja rządu nie jest w naszym państwie codziennością i dlatego zapewne jest ważnym momentem, który – mam nadzieję – spotkał się dziś z tą piękną pogodą na dobry omen, na to, aby taka właśnie piękna pogoda w szerokim tego słowa znaczeniu przyświecała Polsce, polskiemu społeczeństwu, Zjednoczonej Prawicy i polskiemu rządowi na ten cały czas najbliższych lat urzędowania, tego państwu z całego serca życzę” – powiedział prezydent Andrzej Duda po uroczystości.