DzieciInformacje

Rodząc dzieci zabijasz matkę ziemię. Czy to sugeruje niemiecka reklama?

Reklama arte.tv Źródło: Twitter

Na ulicach Berlina pojawił się plakat ze zdjęciem karmiącej matki i napisem ” Przyszłość czy zabójca klimatu?” sugerujący, że dzieci (a w domyśle także kobiety decydujące się na macierzyństwo) są „zabójcami klimatu”. To prowokacyjna reklama jednego z programów stacji telewizyjnej arte.tv.

„Każdy, kto tworzy takie połączenie i umieszcza taki plakat reklamowy, którego komunikaty są pozbawione skrupułów i nieodpowiedzialne politycznie i społecznie, tworzy głęboko zły ”krajobraz medialny” – napisał po pojawieniu się plakatów na ulicach poseł Bundestagu Martin E. Renner.

To, co dzieje się tutaj w naszym kraju, to ostatnie drgawki upadającego trupa społecznego, bez odpowiedzialności i bez ducha publicznego, bez wartości chrześcijańskich i bez żadnych zasad etycznych” – czytamy dalej w oświadczeniu polityka.

Renner dodaje na koniec : „Dekadencji i degradacji takiego społeczeństwa nie można już powstrzymać „dobrą rozmową” i życzliwością. Można odnieść sukces jedynie poprzez kontemplację, skruchę, pokutę i nawrócenie oraz poprzez nabycie nowego „światopoglądu”, który będzie szedł w w parze z zmianą własnego poglądu na życie ”.

Źródło: Twitter, conservo.wordpress.com