Duchowość

„Rodzina to matka i ojciec” – Czy takie rzeczy trzeba przypominać?

Obraz congerdesign z Pixabay

Pora otwarcie powiedzieć. W Polsce mamy do czynienia z próbą rewolucji kulturalnej. Odwiecznym wartościom takim jak rodzina, chrześcijaństwo, patriotyzm przeciwstawia się pojęcia rzekomo „nowego, lepszego świata”. Utopia marksizmu burzącego porządek świata daje znać o sobie ponownie, wynika z wypowiedzi profesora Grzegorza Kucharczyka z Polskiej Akademii Nauk.

„Tło obecnej rewolucji kulturowej wywodzi się z ideologii marksizmu, klasy jednak zastąpiły inne grupy społeczne. Celem jest utworzenie nowego porządku na gruzach cywilizacji chrześcijańskiej” – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk z Polskiej Akademii Nauk.

Profesor zauważył, że minione wybory prezydenckie w Polsce potwierdziły starą prawdę, iż wszelkie kwestie polityczne, społeczne i gospodarcze są odbiciem spraw kulturowych i duchowych. „Spór polityczny w Polsce, który widać było w czasie kampanii wyborczej, miał w tle sprawy kulturowe, a mianowicie to, czy będziemy umacniać nasze tysiącletnie więzi społeczne, czy pójdziemy drogą jakiegoś nowego planu, nowego, czyli jakiegoś rewolucyjnego” – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk.

Jak przypomniał, narzędziem rewolucji jest „operacja na języku”, czyli wkładanie nowych treści w dawne pojęcia. „Dziś jest to mylenie tolerancji z afirmacją. To widać w ideologii LGBT, czyli projekcie budowania wszystkiego na nowo, a przypomnę, że mówimy o naturze biologicznej. Według WHO płci jest już zresztą więcej niż dwie – zauważył profesor i dodał, że jesteśmy świadkami daleko posuniętej inżynierii kulturowej”.

źródło:polskieradio24