Informacje

Roman Giertych oświadcza, że może wrócić do pracy jako adwokat

Roman Giertych Źródło Twitter

„Sąd Rejonowy w Poznaniu wstrzymał wykonalność wszystkich środków zapobiegawczych zastosowanych wobec mnie przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu” – napisał Roman Giertych na Twitterze. Co oznacza, że moze wrócić do pracy jako adwokat.

Roman Giertych nie pozwala o sobie zapomnieć. Warszawski mecenas, w październiku zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, opublikował w niedzielę nagranie, w którym do miliardera Leszka Czarneckiego przybył Adam Hofman. Giertych na Facebooku pisał o korupcyjnej propozycji. 

W odpowiedzi na ujawnienie przez Giertycha nagrania Hofman wydał oświadczenie. Napisał w nim, że od 2019 r. jego firma współpracuje z Czarneckim i rozmowa dotyczyła zlecenia milionera. „Leszek Czarnecki, w czasie spotkania w Miami w sierpniu 2019 r., powołując się na swoje kontakty (…) sam wyraził swoje zainteresowanie zakupem stacji TVN 24. Podkreślamy: to był pomysł Czarneckiego, a nie nasz” – napisał Hofman.

Drugi wątek rozmowy dotyczy możliwości zatrudnienia przez Czarneckiego byłego prezesa PZU – Michała Krupińskiego (39 l.). „24 lipca 2020 r. Leszek Czarnecki w trakcie jednego ze spotkań poprosił o znalezienie eksperta-doradcy z zakresu bankowości” – pisze Adam Hofman. Twierdzi, że ekspertem tym miał być właśnie Krupiński, jednak Czarnecki kandydaturę odrzucił.

„Tym samym stanowczo dementujemy doniesienia pana Romana Giertycha w tym temacie” – dodał Hofman w oświadczeniu.

Źródło: Twitter, se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *