Informacje

Romanowi Giertychowi i Ryszardowi K. przedstawiono zarzuty

Roman Giertych Źródło Twitter

Ryszardowi K., adwokatowi Romanowi Giertychowi i innym osobom przedstawiono zarzuty dot. przywłaszczenia i wyprowadzenia w l. 2010-2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł -poinformowała w piątek poznańska prokuratura.

Zarzuty dotyczą przywłaszczenia i wyprowadzenia w I. 2010-2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł. zarzuty usłyszeli też założyciele spółek fasadowych i b. członkowie władz Polnordu – m.in. Bartosz P., Andrzej P., Michał Ś., Piotr W., Wojciech C i Tomasz Sz. i dwóch członków b. zarządu Prokom Investments S.A., w sumie 12 osób.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek przekazała, że śledczy otrzymali opinię zezwalającą „na przeprowadzenie czynności procesowych z udziałem Romana G.”.

– Najprawdopodobniej czynności zostaną przeprowadzone na miejscu (w szpitalu w Warszawie) – powiedziała Marszałek.Podczas przeszukania przez CBA willi Giertycha w czwartek wieczorem mecenas zemdlał w łazience w obecności funkcjonariusza. Trafił do szpitala. Od rana w piątek był poddawany badaniom.

Jak tłumaczyła prok. Marszałek, po doprowadzeniu do siedziby poznańskiej prokuratury „podejrzani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014″.

Dodała, że po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów podejrzanym zostaną też podjęte decyzje ws. ewentualnego zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.

W latach 2011-2019 Kancelaria Prawna Romana Giertycha zarobiła na usługach świadczonych firmie Polnord blisko 13 mln zł. Nabyła też po preferencyjnych cenach siedem mieszkań – ustalił portal niezalezna.pl. 

Portal dowiedział się również, że śledczy badają wątek zakupu od Polnordu przez kancelarię mec. Giertycha siedmiu mieszkań. Chodzi o dwa lokale w Sopocie i pięć w Warszawie. Łącznie kosztować miały one ponad 3,2 mln zł netto, o 400 tys. zł taniej niż cena rynkowa.

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *