GospodarkaInformacje

Róża Thun z PO chce zablokować przekop Mierzei Wiślanej. W czyim interesie?

Fot. Twitter

Europoseł PO Róża Thun poinformowała, że zorganizowała spotkanie z Virginijusem Sinkevičiusem, europejskim komisarzem ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa. Nie ukrywa swoich intencji, że chce w ten sposób zablokować przekop Mierzei Wiślanej.

W czyim interesie działa Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein? Inwestycji najbardziej sprzeciwiają się Rosjanie. Dotychczas polska żegluga była uzależniona od Rosji w tym regionie. Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja strategiczna.

„Przekop Mierzei Wiślanej to zagrożenie dla Bałtyku, temat palący nie tylko dla PL.Reagując na liczne Państwa głosy, zorganizowałam dziś spotkanie z komisarzem ds. środowiska, Virginijusem Sinkevičiusem bo „zdecydowane działania są konieczne do ochrony natury i odwrócenia procesu degradacji ekosystemów” – pochwaliła się europosłanka na Twitterze.

„Komisarz Virginijus Sinkevičius potwierdził, że Komisja Europejska traktuje sprawę poważnie. Są zawiedzeni faktem, że mimo obietnic ze strony PL, prace nad przekopem Mierzei Wiślanej ruszyły. Komisarz zapowiedział, ze jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie to w przyszłym miesiącu przedstawi Kolegium Komisarzy wniosek ws. skierowania sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W związku z kolejnymi pytaniami o dodatkowe działania, Komisarz nie wyklucza listu do PL ministra, wzywającego do zaprzestania prac” – ujawnia.