Polska

Ruch Trzaskowskiego według Kukiza. „Teraz my – TKM – tyle, że ubrany w uwodzicielski uśmiech amanta”

fot. collage bruLion24

W sobotę oficjalnie rozpoczyna działalność ruch społeczny byłego kandydata KO na prezydenta Polski, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

„Zdecydowałem się na nazwę Wspólna Polska, bo wierzę we wspólną Polskę. Ja wierzę, że są takie wartości, takie idee, które są dla nas wspólne – powiedział Rafał Trzaskowski. „Dziękuję państwu za te emocje i tę energię. I dziękuję za to poparcie”- mówił po prezentacji klipu, pokazującego jego walkę podczas kampanii w wyborach prezydenckich.

Trzaskowski podkreślił, że „nigdy nie byliśmy podzieleni tak, jak dziś”. „10 milionów Polek i Polaków zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę, 10 milionów na mnie, a niestety aż 10 milionów zostało w domu” – zauważył niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP.

W minioną sobotę uruchomiona została specjalna strona internetowa, za pośrednictwem której można przyłączyć się do tej inicjatywy. Czy ruch prezydenta stolicy to „przeflancowana” Platforma, jak twierdzi Paweł Kukiz?

Paweł Kukiz w rozmowie z PAP zastanawia się, skąd Trzaskowski weźmie pieniądze na swój ruch. Kukiz twierdzi, że finansowanie jest absolutnie kluczowe dla organizacji. „Po swoich doświadczeniach wiem na dłuższą metę, że bez pieniędzy nie da się absolutnie niczego zrobić. Co innego jednorazowa, krótka kampania prezydencka, a co innego trzyletnie trwanie do wyborów”

„Jeśli u Trzaskowskiego pojawią się pieniądze tzn., że są jakieś grupy związane z Platformą Obywatelską, które zawiodły się w inwestowaniu w PO i znajdą sobie jego. A jeśli tak będą pozyskiwane te pieniądze, to będzie nic innego jak „przeflancowana” Platforma” – dodaje Kukiz.

Polityk zaznaczył, że inicjatywy byłego kandydata KO w wyborach prezydenckich nie kojarzy z żadnymi postulatami. „Postulat jest jeden – teraz my, TKM – tyle, że ubrany w uwodzicielski uśmiech amanta” – aluzyjnie stwierdził Kukiz. Przypomniał, że Trzaskowski nadal jest politykiem PO i wiceprzewodniczącym tej partii.

źródło: PAP