Informacje

Rywalka Łukaszenki w Polsce. Spotkanie z premierem

By Serge Serebro, Vitebsk Popular News - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92654824

Swiatłana Cichanouska jest już w Polsce. BruLion24.pl informował o tym, że białoruska opozycjonistka odwiedzi nasz kraj. Rywalka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi spotkała się rano z premierem Mateuszem Morawieckim.

Rozmowy dotyczą, jak zapowiadano, sytuacji na Białorusi, uwolnienia więźniów politycznych i wspierania społeczeństwa obywatelskiego.

Cichanouska odwiedzi również organizację Dom Białoruski, gdzie porozmawia z Białorusinami mieszkającymi w Warszawie. Ponadto zaplanowano jej wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Po nim Ciechanouska ma udać się do Karpacza, gdzie weźmie udział w Forum Ekonomicznym.

Premier Morawiecki ma złożyć podczas spotkania Cichanouskiej propozycję. Chodzi właśnie o Dom Białoruski. Obecnie organizacja mieści się w ciasnym lokalu przy ulicy Wiejskiej. Wkrótce otrzyma budynek na Saskiej Kępie, który dawniej należał do ambasady Tunezji.

„De facto to tworzenie alternatywnej struktury rządu Białorusi w Polsce. Ten pomysł i projekt to w 101 proc. inicjatywa Morawieckiego” – uważa informator wp.pl

źródło: wp.pl