InformacjeŚwiat

Sąd w Finlandii uniewinnił imigranta od zarzutu gwałtu za seks z dzieckiem

Źródło: Internet

Sąd Najwyższy Finlandii orzekł, że seks z dziećmi nie jest gwałtem jeśli dotyczy kultury, w której relacje seksualne między dorosłymi a dziećmi należą do kulturowej normy. 

Sąd Najwyższy Finlandii utrzymał w mocy wyrok, odrzucając wniosek prokuratury o apelację od wyroku trzyletniego więzienia dla 23-letniego migranta, który uprawiał seks z dziesięciolatką, twierdząc przy tym, że nie był to gwałt. W normalnym wypadku takie relacje są karane. 

Przestępstwo miało miejsce w południowym regionie Pirkanmaa w pobliżu miasta Tampere. Mężczyzna miał wówczas odbyć stosunek seksualny z dziesięciolatką. Wysyłał je także erotyczne wiadomości. 

Juusuf Muhamed Abbudin, imigrant arabskiego pochodzenia, został skazany za wykorzystywanie seksualne dziecka. Prokuratura chciała surowszego wyroku. Sąd Okręgowy w Prikanmaa i Sąd Apelacyjny w Turku oskarżyły mężczyznę o wykorzystywanie seksualne, a nie gwałt, i skazał go na trzy lata więzienia.

Wyrok wywołał zaciekłe debaty w całym kraju. Psychiatrzy dziecięcy, opinia publiczna i politycy byli oburzeni. Jednak poprawnie polityczny sąd nie ugiął się pod naciskiem i odrzucił apelację. 

Źródło: crime.com.pl