Polska

Sędzia Beata M. bez immunitetu! Straciła także pracę i wynagrodzenie

Fot. Twitter, KastaWatch

Bulwersująca sprawa sędzi Beaty M. z Krakowa. Nie stawiła się na rozprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która miała podjąć decyzję w sprawie uchylenia jej immunitetu. Rozprawa jednak odbyła się bez jej udziału a Sąd Najwyższy uchyli immunitet sędzi.

„W dniu dzisiejszym Sąd Najwyższy – Izba Dyscyplinarna, przy udziale prokuratora i sędziego Przemysła Radzika, orzekł o uchyleniu immunitetu Beacie M., sędzi Sądu Okręgowego w Krakowie, a także o zawieszeniu jej w czynnościach służbowych na czas postępowania i obniżeniu jej wynagrodzenia” – poinformował na Twitterze Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych..

Według prokuratury sędzia miała dopuścić się przestępstw kryminalnych, w tym konsultowania wyroku z oskarżonym i przyjęcia łapówki w postaci luksusowego telefonu komórkowego po wydaniu korzystnego orzeczenia – pisze niezalezna.pl 

Wcześniej pracę izby komentowali prominentni przedstawiciele kasty, sugerując, że sędziowie tam pracujący „nie są sędziami”. Sędzia Beata M. oraz jej obrońcy z obozu opozycji mówią, że jest prześladowana z powodów politycznych. 

Sprawę sędzi Beaty M. tak przedstawiły Wiadomości TVP:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *