Duchowość

Sankcje wobec ks. Tadeusza Rydzyka: zakaz odprawiania Eucharystii i spotkań w jednej z archidiecezji

Fot. Twitter

Do radykalnego kroku posunął się abp Edmonton Richard Smith, który na skutek apelu grupy wiernych, zakazał odprawiania Mszy św. i organizowania spotkań z dyrektorem i założycielem Radia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem, na terenie archidiecezji Edmonton w Kanadzie

Zakaz dotyczy pięciu jurysdykcji kościelnych: Edmonton, Calgary, św. Pawła, Mackenzie-Fort Smith, Grouard-McLennan. W Edmonton mieszka duża część kanadyjskiej Polonii. O sprawie poinformowała narodowa Loża Masońska B’nai Brith skupiająca członków żydowskiego pochodzenia.

Ojcu Rydzykowi postawiono zarzuty braku tolerancji, aktywności politycznej, ksenofobii i antysemityzmu. Za sprawą stoi grupa osób wokół Thomasa Lukaszuka, który doniósł na założyciela Radia Maryja do Watykanu. Podobną petycję stworzyli także Adam N. i Witek M, którzy także chcą skarżyć się u samego papieża. 

Treść petycji zaczyna się następująco: „Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce”.

Źródło: onet.pl