Świat

Skandaliczny program w duńskiej telewizji. Dorośli rozbierają się przed dziećmi

fot. Twitter

Publiczny kanał duńskiej telewizji DR Ultra emituje program, w którym nagie kobiety i mężczyźni prezentują swoje ciała w naturalnej formie i prowadzą rozmowy z obecnymi z studio dziećmi w wieku 11-13 lat. 

Programowi prześwieca ideologia ruchu body positive, który ma uświadomić młodym ludziom, że wygląd zwykłego człowieka odbiega od wizerunku kreowanego w internecie. Nie wszystkim podoba się jednak scenariusz programu. 

Program Ultra Strips Down ma mieć charakter edukacyjny. W trakcie audycji uczniowie szkół konfrontowani są w studio z dorosłymi kobietami i mężczyznami, którzy występują nago. Konserwatywna część opinii publicznej uważa, że program ma charakter pedofilski. Jeden z przedstawicieli partii prawicowej w Danii stwierdził wprost, że program deprawuje uczestniczących w nim nastolatków. 

Prowadzący i pomysłodawca “Ultra Strips Down” Jannik Schow w rozmowie z „New York Timesem” broni jednak formuły programu. – Nagość nie ma nic wspólnego z seksem, chodzi tylko o oglądanie naturalnych ciał. 90 proc. Większość ciał, które widzimy w mediach społecznościowych, jest doskonałych, ale tak nie wygląda 90 proc. świata – podkreślił Schow, cytowany przez wirtualnemedia.pl  

Źródło: Wirtualnemedia.pl