Informacje

Skrajna lewica demoluje kościoły w USA

Fot. CNA

Dwa kościoły wschodnio-katolickie w hrabstwie San Diego padły ofiarą ataków wandalizmu. Zostały wymalowane charakterystycznym graffiti. 

Katedra, siedzibą chaldejskiej eparchii św. Piotra Apostoła San Diego, została oszpecona graffiti przedstawiającym pentagramy, odwrócone krzyże, a także hasła takie jak „Biden 2020” i „BLM” (Black Lives Matter).

Tego samego wieczoru został pomalowany katolicki kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy, również w El Cajon, który jest syryjskim kościołem katolickim, częścią Syryjskiej Eparchii Matki Bożej Wybawienia z Newark. Departament szeryfa prowadzi dochodzenie w sprawie tych incydentów jako przestępstw z nienawiści.

Monsignor Emad Hanna Al-Shaikh, pastor Naszej Matki Nieustającej Pomocy, powiedział, że nie zna żadnego powodu, dla którego ktoś miałby zdewastować jego kościół i nie wie, kto mógł przeprowadzić atak. „Przyjaźnimy się ze wszystkimi, kochamy wszystkich i jesteśmy w zgodzie ze wszystkimi” – powiedział.

Akty wandalizmu to istna plaga incydentów w kościołach katolickich, która trwa od miesięcy. Wcześniej mężczyzna spalił ławki kościoła katolickiego na Florydzie, a mężczyzna z kijem baseballowym uszkodził krucyfiks i kilka drzwi w seminarium w Teksasie. 

Natomiast w katedrze w Teksasie zniszczono posąg Najświętszego Serca Jezusowego. W parafii w Midvale w stanie Utah doszło do ataków jeden po drugim. Ucierpiał także kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tego lata spłonął jeden z historycznych kościołów w Kalifornii. Do podpaleń doszło także w Orlando. 

Źródło: Catholic News Agendy