Informacje

„Słabe. Dno”. Wicepremier Piotr Gliński zrzeka się tytułu profesorskiego

Piotr Gliński, fot.Wikipedia By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81281789

W ramach protestu wobec odmowy nadania Andrzejowi Zybertowiczowi tytułu profesora, Piotr Gliński stwierdził, że zrzeka się swojego tytułu. „Bo mi wstyd. Bo uważam, że Andrzejowi Zybertowiczowi bardziej się należy…” – napisał wicepremier na Twitterze.

Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów zdecydowało o odmowie nadania doradcy Andrzeja Dudy – Andrzejowi Zybertowiczowi – tytułu profesora w dziedzinie nauk społecznych. Do decyzji odniósł się prof. Piotr Gliński, wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

„Właśnie się dowiedziałem, że Centralna Komisja d/s stopni naukowych odmówiła tytułu profesorskiego A. Zybertowiczowi. Słabe. Dno – napisał Gliński na Twitterze. „To w takim razie ja się zrzekam swojego tytułu nadanego przez to »ciało« 12 lat temu! Bo mi wstyd. Bo uważam, że Andrzejowi Zybertowiczowi bardziej się należy..”. – dodał.