InformacjePolska

Sławomir Nowak aresztowany przez warszawski sąd na 3 miesiące

Sławomir Nowak Źródło: Wikipedia/ Platforma Obywatelska RP from Polska

Warszawski sąd tymczasowo aresztował Sławomira Nowaka i Jacka P. na 3 miesiące. Jeżeli chodzi o byłego dowódcę GROM-u Dariusza Z., sąd zadecydował o warunkowym areszcie – po wpłaceniu kaucji w wysokości 1 mln zł. będzie mógł wyjść na wolność.

Minister transportu w rządzie PO-PSL i były szef Ukrawtodoru – ukraińskiej agencji odpowiedzialnej za budowę dróg – Sławomir Nowak został zatrzymany w poniedziałkowy poranek w Trójmieście w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Poza nim zatrzymano w Polsce jeszcze dwóch mężczyzn: byłego dowódcę GROM-u Dariusza Z. i gdańskiego biznesmena Jacka P.

Dzień później Sławomir Nowak usłyszał zarzut kierowania w okresie od października 2016 do września 2019 zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym firmom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie brudnych pieniędzy.

Źródło : rmf24.pl