InformacjeŚwiat

Słowenia wprowadza obostrzenia dla Polaków. MSZ odradza podróże na Maltę

fot. Pixabay

Już od tego weekendu obowiązują nowe przepisy i rekomendacje dla podróżujących z Polski. 

Wszyscy którzy chcą pozostać w Słowenii dłużej niż 12 godzin, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Nasz kraj ponownie trafił na tak zwaną żółtą listę.

W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju od piątku wszystkich turystów, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób w tranzycie, jeżeli ich pobyt na terytorium Słowenii nie przekracza 12 godzin, tzn. jeśli jedziemy dalej. 

Uwaga! Polacy posiadający potwierdzoną rezerwację (dokonaną przed 21 sierpnia), mogą przyjechać do Słowenii pod warunkiem przedłożenia negatywnego wyniku testu na COVID-19, który nie jest starszy niż 36 godzin i został wykonany w kraju UE lub strefy Schengen.

Do bezpiecznych krajów tzw. zielonej listy należą aktualnie: Austria, Cypr, Estonia, Finlandia, Gruzja, Litwa, Łotwa, Liechtenstein, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Rwanda, San Marino, Słowacja, Urugwaj, Watykan, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Węgry i Włochy. 

MSZ wydało także ostrzeżenia dla podróżujących na Maltę. W związku z dynamicznym przyrostem zakażeń Covid-19 odradza wyjazdy turystyczne.

Źródło: Twitter