Polska

Ustalono termin spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim

wybory plakaty collage, mat. prasowe

W czwartek o godz. 9.30 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się ze swym kontrkandydatem w wyborach prezydenckich, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim – poinformował prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Zaproszenie Andrzej Duda wystosował do polityka PO już w czasie wieczoru wyborczego 12 lipca. Trzaskowski stwierdził wówczas, że „najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW”, po czym datę spotkania kilkukrotnie przekładał. Teraz jak sie okazuje zaproszenie przyjął.

Wcześniej we wtorek Trzaskowski powiedział na konferencji prasowej, że otrzymał zaproszenie od prezydenta na czwartek rano i oczywiście skorzysta z tego zaproszenia. – Zwłaszcza, że jest to dzień przygotowań do rocznicy Powstania Warszawskiego. Liczę na konstruktywną rozmowę – podkreślił.

Prezydent stolicy przypomniał też, że tego dnia będzie widział się z prezydentem Dudą w ramach obchodów powstania. Z programu zamieszczonego na stronie muzeum Powstania Warszawskiego wynika, że w czwartek Powstańcy Warszawscy spotkają się z prezydentem Andrzejem Dudą i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. To spotkanie planowane jest na godz. 11.

Źródło: tvp.info