Informacje

Sprawdź gdzie na cmentarzach obowiązuje nakaz noszenie maseczek

Cmenmtarz. Znicze. Obraz summa z Pixabay

Ta informacja jest szczególnie ważna w kontekście zbliżającego się święta Wszystkich Świętych, które jest 1 listopada. Wszyscy wyruszymy na groby bliskich, bedziemy spacerować na cmentarzach w całej Polsce. Warto wiedzieć, czy po wejściu za bramę, na teren cmentarza , musimy nosic maseczkę.

Na cmentarzach, niezależnie od strefy, w której się znajdują, obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Mówił o tym we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, ważne jest, aby Polacy wiedzieli o tym, szczególnie w kontekście zbliżającego się bardzo popularnego święta.

„W tej chwili, jeśli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy, dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i on jest niezależny od strefy” – powiedział szef MZ. Co oznacza, że jadąc na cmentarz musimy koniecznie zabrać ze sobą maseczkę, żeby nie narazić się na zapłacenie mandatu. Zwłaszcza, że straż miejska czy policja bedę w te dni szczególnie wyczulone na sprawdzanie, czy stosujemy się do tego obostrzenia.

„Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji” – oświadczył szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: gazetaprawna.pl