Polska

Stadion Narodowy zostanie przekształcony w szpital polowy dla chorych na Covid-19!

Fot. Pixabay

Rząd przygotowuje się na najgorsze. Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce szpital polowy, początkowo na 500 łóżek. Tego typu placówki np. szpitale kontenerowe powstaną także w innych miejscach kraju. 

Budowa już ruszyła. W sobotę rozpoczęła się instalacja pierwszych łóżek. W stolicy zabrakło miejsca dla chorych na koronawirusa. Za budowę szpitala odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk – informuje Wirtualna Polska. 

Z sytuacji pandemicznej w Polsce kpi Donald Tusk.

W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym. Tego typu placówki powstaną w kilku województwach. 

Trwają prace nad wyborem lokalizacji w Małopolsce. W mazowieckiem podobna placówka może powstać w halach PTAK Warsaw Expo znajdujących się w Nadarzynie. Tam mogłoby się zmieścić nawet kilka tysięcy pacjentów. 

Mobilne szpitale kontenerowe stoją już w dolnośląskiem. W wakacje powstały pierwsze placówki w Bolesławcu i we Wrocławiu. Tego typu placówki obsługiwane są przez wojsko. Pomoc armii potwierdził minister obrony Mariusz Błaszczak. 

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *