Informacje

Stanisław Karczewski zarażony koronawirusem

Stanisław Karczewski Źródło: Twitter

W piątek Stanisław Karczewski poinformował, że jest zakażony koronawirusem. – Długo zastanawiałem się, czy informować opinię publiczną o swojej chorobie – najlepiej byłoby w ciszy przechorować i wrócić do obowiązków. Postanowiłem jednak napisać tweeta i zaapelować do wszystkich, do tych, którzy nie dają wiary lub niedowierzają w to, że ta choroba jest groźna. Ona jest bardzo różnorodna, może nas zaskoczyć nie wiadomo kiedy, objawy są różne. Umierają ludzie nie tylko w podeszłym wieku, ale również młodzi – podkreślił senator PiS na antenie Polsat News. 

Sądzę, że zakaziłem się od pacjentki, nawet wiem której. Miała dwa testy ujemne, a w pewnym momencie okazało się, że „jest dodatnia”. Moja czujność była obniżona – przyznał na antenie Polsat News były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który funkcję senatora PiS łączy z pracą w szpitalu jako chirurg.

– Pierwsze objawy były bardzo banalne, podobne do przeziębienia – lekki stan podgorączkowy, lekkie bóle mięśniowe. Wiedząc, że mam zaplanowane ważne spotkanie, zrobiłem test i niestety musiałem zostać w domu. Później miałem bardzo silne bóle mięśniowe, brak węchu, brak smaku – to się utrzymuje cały czas. Dodatkowo byłem silnie osłabiony. Trzeba wysiedzieć i wyleżeć tę chorobę. Na szczęście nie miałem duszności, ani żadnych objawów płucnych, oskrzelowych – wyjaśnił.

Karczewski zaznaczył, że bardzo uważał, by się samemu nie zakazić, ale i nie zarazić innych. – Poinformowałem wszystkie osoby, z którymi miałem kontakt, ona są zdrowe – zaznaczył.

Źródło: jo/sgo/polsatnews.pl, Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *