Informacje

Stany Zjednoczone znoszą część obostrzeń związanych z ruchem lotniczym

Obraz Thomas Fengler z Pixabay

W poniedziałek USA mają znieść część obostrzeń wobec obcokrajowców przyjeżdżających do kraju. Nie będzie trzeba już przylatywać przez jedno z 15 wyznaczonych lotnisk, a kontrola zdrowia zostanie nieco ograniczona .

Wiadomość podała agencja Reutersa, która zapewnia, że zweryfikowała informacje u amerykańskich urzędników. Podano, że od poniedziałku przestaną obowiązywać przepisy dotyczące wzmocnionej kontroli zdrowia. Dzięki temu międzynarodowe linie znów będą mogły odbywać lot z dowolnego lotniska, które obsługuje tego typu trasy.

Do tej pory można było je organizować tylko z i do 15 portów lotniczych: Atlanta, Boston, Chicago O’Hare, Dallas / Fort Worth , Detroit, Fort Lauderdale, Honolulu, Houston George Bush Intercontinental, Los Angeles, Miami, Nowy Jork, Newark, San Francisco, Seattle oraz Washington Dulles.

Szczegółowej kontroli zdrowia musieli poddawać się pasażerowie, którzy w ciągu 14 dni przez przylotem do USA, przebywali w dowolnym kraju strefy Schengen (a więc i w Polsce), Wielkiej Brytanii, Brazylii, Iranie lub Chinach. 

Źródło: flyforfree.pl, tvp.info