Świat

Starbucks zwolnił baristkę za odmowę noszenia koszulki z hasłem ruchu LGBT

Fot. Pixabay

Pracująca w Starbucks  od 2015 r. Betsy Fresse, chrześcijanka z Newark w USA, została zwolniona z pracy przez amerykański Starbucks po tym, jak odmówiła założenia koszulki z hasłem LGBT.

Amerykanka pozwała swojego byłego pracodawcę, zarzucając mu bezprawną dyskryminację. Do pozwu załączone zostało pismo informujące ją o zwolnieniu, w którym czytamy, iż rozwiązano z nią umowę za naruszenie „fundamentalnych wartości firmy” oraz za wypowiedź Fresse o tym, że ​​jej koledzy „potrzebują Jezusa”, kiedy otrzymała koszulkę. „Egzekwujemy nasze wartości, gdyż wierzymy w integrację i różnorodność” – czytamy w zawiadomieniu o wypowiedzeniu.

W pozwie Betsy Fresse napisała: „wierzę, że każdy chrześcijanin jest powołany do miłości i traktowania każdej osoby z szacunkiem i współczuciem, niezależnie od jej przekonań religijnych czy jakichkolwiek innych” oraz, że „małżeństwo jest zdefiniowane w Biblii jako związek jednego mężczyzny z jedną kobietą”.

Betsy Fresse domaga się wypłaty zaległych pensji, odszkodowania oraz zwrotu za honorarium dla prawników. Dąży również do trwałego zakazu, który uniemożliwi Starbucksowi „łamania przekonań religijnych” pracowników.

W czwartek przedstawiciel Starbucks oświadczył, że zarzuty Fresse są bezpodstawne.

nypost.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *