Polska

Starcie dwóch wizji Polski. Już w niedzielę

By Kancelaria Premiera - File:Mateusz_Morawiecki_Prezes_Rady_Ministrów.jpg, Domena publiczna

„Wybory prezydenckie? To starcie dwóch wizji państwa. My chcemy Polski z sercem dla rodzin. Po drugiej stronie jest elastyczne traktowanie swoich opinii, ale też faktów – znak rozpoznawczy postpolityki, w którą pan Trzaskowski, nieodrodny uczeń marketingu politycznego Tuska, próbuje grać” – powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu analizuje dość szczegółowo dotychczasową prezydenturę Andrzeja Dudy. „Wierzę, że ten sukces nastąpi, bo patrzę na to jako Polak, który uważa, że prezydent Andrzej Duda będzie najlepszym prezydentem dla naszego kraju. Liczę na to również jako szef rządu, bo jestem przekonany, że w nadchodzących trudnych miesiącach i kwartałach niezwykle ważna okaże się dobra współpraca prezydenta i rządu”.

Przypomnijmy, że ostatnie sondaże mówią o bardzo wyrównanych wynikach prezydenta Andrzej Dydy i Rafała Trzaskowskiego w ewentualnej drugiej turze. Premier Morawiecki interpretuje to tak: „Co do sondaży, oczywiście są one cenną wskazówką, ale nie przywiązuję do nich nadmiernej wagi. Pamiętam, że w 2015 roku 95 proc. sondaży przed I turą zaniżało wynik Andrzeja Dudy. Prawdziwym sondażem będzie zatem najbliższa niedziela. Jeśli będzie II tura, to myślę, że każdy, kto zagłosuje na innego kandydata niż obecny prezydent, będzie miał dwa tygodnie, żeby się zastanowić, jak wiele udało się zrobić przez te 5 lat w polityce rodzinnej, społecznej, gospodarczej, międzynarodowej, choćby w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Niech każdy zada sobie kilka prostych pytań: czy dziś żyje mi się lepiej i czy dziś Polska jest krajem bezpieczniejszym? Czy Polska sprzed 5 lat lepiej poradziłaby sobie z wyzwaniem, jakie stanowi pandemia i jej gospodarcze skutki? Czy udałoby się naprawić system finansów publicznych, uszczelnić system podatkowy, co jest praprzyczyną naszych sukcesów gospodarczych i programów społecznych?”

Premier przypomina jednocześnie: „Jest coś charakterystycznego w tym, że od 2015 co roku mówimy, że stosunki polsko-amerykańskie nigdy nie były lepsze. I rzeczywiście, te stosunki z najpotężniejszym mocarstwem na świecie, w czasach prezydentury Andrzeja Dudy, są z roku na rok wyraźnie coraz lepsze. To przecież nie musi być reguła. To dość symboliczne, że w czasach rządów Platformy Obywatelskiej nie dość, że prezydent Obama wycofał się z projektu tarczy antyrakietowej, to jeszcze zrobił to 17 września, w 70. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę” – zauważa premier.

źródło:wp.pl