Kultura

Stephen King zapowiedział nową książkę. O czym będzie „Later”?

Okładka "Later" S.Kinga Źródło: Twitter

Stephen King napisał na Twitterze, że już niedługo w sprzedaży pojawi się jego nowa powieść, która zatytułowana jest „Later” (Później). Autor przedstawił również okładkę książki zaprojektowaną przez Paula Manna.

King zapowiedział, że „Later” będzie dostępna w sprzedaży w marcu 2021 roku i zostanie wydana przez Hard Case Crime . To trzecia książka Kinga, która ukazuje się w wyniku współpracy z tym wydawnictwem. Wcześniej pracowali razem przy „The Colorado King” (2005) oraz „Joyland” (2013). 

„Uwielbiam książki wydawane w serii Hard Case Crime, a ta historia – łącząca chłopca, który widzi poza naszym światem i silne elementy przestępczości i napięcia – wydawała się idealnie do tego pasować”, powiedział King.

Entertainment Weekly podało, ze książka opowie historię Jamiego Conklina, nastolatka, który dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom pomoże swojej matce i jej partnerowi, policyjnemu detektywowi rozwikłać pewną tajemnicę. „Później jest piękną opowieścią o dorastaniu w obliczu swoich demonów – czy są metaforyczne lub (jak to czasami bywa w powieści Stephena Kinga) prawdziwe”, powiedział Charles Ardai, redaktor Hard Case Crime. „To przerażające, czułe, bolesne i szczere, i jesteśmy podekscytowani, że możemy taką książkę zaprezentować czytelnikom.”

Źródło: ew.com