DuchowośćInformacje

Stowarzyszenie na rzecz Wolnej Eutanazji zachęca do samobójstwa

Fot. Pixabay

W czasie pandemii koronawirusa Holenderskie Stowarzyszenie na rzecz Wolnej Eutanazji przeprowadziło szokującą kampanię reklamową.  

Ma to związek z prawa, które rozszerza możliwość korzystania z eutanazji dla każdego, kto skończył 75 lat bez względu na stan zdrowia, ponieważ, jak twierdzą pomysłodawcy, w tym wieku życie można już uznać za spełnione – informuje Katolicka Agencja Informacyjna. 

Hasłem kampanii są słowa nawiązujące do zakończenia lockdownu: „Nowa normalność to możliwość powrotu do powszechnej dyskusji o końcu”. Aktywiści eutanazyjni proponują, aby w czasie pandemii koronawirusa nie cierpieć, ale pożegnać się ze światem. 

„Liczące 172 tys. członków Stowarzyszenie na rzecz Wolnej Eutanazji zaproponowało trzy reklamy. W pierwszej pojawia się elegancka kobieta biorąca udział w sesji fotograficznej, po której „zaprasza” oglądających, by zwrócili się do stowarzyszenia, „jeśli szukają kogoś, kto może wesprzeć i zaspokoić ich pragnienie śmierci” – pisze KAI.

Inny z kolei prezentuje młodszą kobietę, obok której stoi krzesło reżysera, by dać do zrozumienia, że to każdy jest „reżyserem swojego życia”. Wszystko należy kontrolować, a więc także tę chwilę, w której żegnamy się z tym światem i przechodzimy do życia wiecznego. Według zwolenników eutanazji, rozwiązaniem jest samobójstwo lub wspomagane zabójstwo. 

W sieci krążą dużo bardziej bezwzględne posty. Jeden z nich posuwa się wręcz do zaproponowania eutanazji… przez uduszenie poduszką – czytamy w depeszy KAI. W Internecie puszczają hamulce, więc aktywiści nie kryją się z tym, co myślą naprawdę. 

Źródło: ekai.pl