Informacje

„Blokada sejmu” przez Strajk Kobiet. Chcą złożyć „obywatelski projekt o treści #wyp*****ć!”

Strajk kobiet 18 listopada, źródło: Twitter

Sejm na trzydniowym posiedzeniu zajmuje się nowelą ustawy „covidowej”, która przewiduje dodatkowe świadczenia postojowe m.in. dla branży gastronomicznej. Posłowie rozpatrzą też projekt noweli zakładający utworzenie trzech nowych działów administracji rządowej. Możliwe, że Sejm ponownie zajmie się sprawą powołania Rzecznika Praw Obywatelskich. Ponownie jedyną kandydatką na tę funkcję jest Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

W okolicach gmachy Sejmu trwa kolejny protest przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Demonstracja organizowana przez Strajk Kobiet odbywa się pod hasłem: „Blokada Sejmu”.

– To nie strajk kobiet tylko strajk feministek i nie krzyk kobiet tylko krzyk radykalnych, czasami wulgarnych polskich feministek. Te panie nie reprezentują wszystkich kobiet w Polsce. To uzurpacja, mówienie, że one reprezentują strajk kobiet w całym kraju – powiedział rano na antenie Radia ZET Jarosław Sellin z PiS, pytany o Strajk Kobiet, który od kiku dni zapowiadał blokadę Sejmu.

Na Facebooku na „wydarzenie” zapisało się niecałe 4 tysiące osób, 14 tysięcy zgłosiło „zainteresowanie” udziałem. W komunikacje organizatorki blokady sejmu piszą: „PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry. Do każdego z tych projektów chcemy dołączyć obywatelski projekt o treści #wypierdalać!”.

„Dlatego zawieszamy poniedziałkowe blokady w Warszawie, zbierajcie energię na środę i czwartek. Pójdziemy razem zawnioskować. Spacerujemy pod Sejmem 18.11 od godziny 18.00, ale może trzeba będzie wrócić tam na drugi dzień” – jak czytamy w informacji umieszczonej na koncie.

Źródło: Facebook, dziennik.pl, Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *