Informacje

Strzelanina na osiedlu w Krakowie. Dwie osoby nie żyją

Policja, radiowóz. Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Do tragedii doszło w środę około godz. 5.20, w bloku na osiedlu Dywizjonu 303 w Krakowie. 41-letni mężczyzna zastrzelił matkę. Strzelał też do ojca i brata. Potem popełnił samobójstwo.

Strzelanina na osiedlu Dywizjonu 303 – co już wiadomo?

Było to prawdopodobnie samobójstwo rozszerzone. Policjanci potwierdzili tragiczną informację. W mieszkaniu znaleziono dwa ciała. Prowadzimy oględziny. Ustalamy, czy przebieg zdarzenia był taki, jak wynikało ze zgłoszenia. Weryfikujemy to i zbieramy dowody” – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

W mieszkaniu w chwili tragedii były jeszcze dwie osoby – 71-letni ojciec i 44-letni brat. Obaj trafili do szpitala. Policję o tragedii poinformował ojciec napastnika. – Zgłosił, że jego 41-letni syn zastrzelił 70-letnią matkę, a następnie strzelił do siebie, popełniając samobójstwo – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Według Sebastiana Glenia rodzina nie była notowana przez policję.

– Nie mieliśmy tam wcześniej żadnych interwencji, niepokojących sygnałów. Z oświadczenia ojca wynika, że syn używał broni czarnoprochowej, czyli takiej, na którą nie trzeba mieć zezwolenia – mówił Gleń.  Jak dodał, można „bez zezwolenia posiadać broń, która może zostać wykorzystana do takich czynów”. 

Źródło: Radio Kraków, Gazeta Wyborcza