BógŚwiat

Świątynia szatana grozi pozwem stanowi Missisipi, jeśli na fladze będzie przesłanie: „Bogu ufamy”

Obraz Waldkunst z Pixabay


Firma prawnicza reprezentująca „Świątynię Szatana” grozi pozwem Missisipi, jeśli władze stanowe będą kontynuowały działania z zamiarem umieszczenia „In God We Trust” (Bogu ufamy) na swojej fladze państwowej. Republikański gubernator stanu Missisipi Tate Reeves podpisał w ubiegłym miesiącu ustawodawstwo ustanawiające dziewięcioosobową komisję w celu przeprojektowania flagi państwowej z wyrażeniem „In God We Trust” i bez flagi Konfederacji. 30 marca tego roku Missisipi wycofało z użycia flagę nawiązującą do „flagi Konfederacji” zwanej także „flagą Południa”.

By Drawn by User:Pumbaa80 – https://web.archive.org/web/20000817093821/http://www.its.state.ms.us:80/et/portal/MSFlags/flags.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=327070

Flaga mająca oficjalnie zastąpić dotychczasową ma, w założeniach, zawierać przekaz „In God We Trust”, jako że założyciele stanu kierowali się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Nawiązanie to nie podoba się Świątyni Satanistycznej, która powołując się na konstytucję żąda usunięcia sformułowania „In God We Trust” z projektu flagi. Kancelaria prawnicza Marca J, Randazzy, pełnomocnika satanistów wysłała list do gubernatora z „zwróceniem uwagi o znaczeniu konstytucyjnym”.


Randazza zaproponował swojemu klientowi sugestię, że jeśli jakakolwiek fraza religijna zostanie umieszczona na przeprojektowanej fladze państwowej, należy dołączyć także wzmiankę o Szatanie. Randazza opisał w liście siedem założeń Świątyni Szatana zaznaczając, że są one „bardziej spójne z wartościami Missisipi niż Dziesięć Przykazań”. Na końcu grozi, że „jeśli stan Mississippi będzie nalegał na umieszczenie tego religijnego zwrotu (Bogu ufamy) na swojej fladze, zamierzamy złożyć pozew i domagać się zadośćuczynienia za ten czyn”.

źródło: dailywire