KulturaPolska

Były prezes kontratakuje. Radio Nowy Świat to „skrzywione ideologicznie medium, którego udziałowcy (…) robią pod siebie” Ciąg dalszy afery

By KODUJ24.PL - Magda Jethon KODUJ24.PL, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64675512

Były prezes Radia Nowy Świat Piotr Jedliński oświadczył, że jego rezygnacja została wymuszona przez inne osoby z kierownictwa rozgłośni. We wpisie w mediach społecznościowych zacytował fragment maila od Jerzego Sosnowskiego, sugerujący mu odejście, z kolei Magdzie Jethon zarzucił kłamstwo.

W ocenie Jedlińskiego, Radio Nowy Świat stało się „skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie”. Z kolei o kierującej rozgłośnią Magdzie Jethon napisał, że przeniosła do nowej stacji „wszystkie najgorsze wzorce Trójki”.

„Ufna w swoją umiejętność mataczenia, które do tej pory było tolerowane, wiedząc, jak bardzo mi zależy na Radiu Nowy Świat, była pewna, że nawet widząc tak bezczelne kłamstwo, obciążające mnie w pełni za sytuację, »zamknę pysk«” – podsumowuje.

Słuchaczy komentując wpis Piotra Jedlińskiego na Facebooku bez ogródek nazywają to co dzieje się w radiu Nowy Świat „syfem, kiłą i mogiłą”.

Czy „skrzywione ideologicznie medium”, którym kieruje osoba posiadająca „umiejętność mataczenia” utrzyma swoich dotychczasowych patronów. Przecież poza osobami jawnie związanymi z ruchem LGBT, za sprawą których doszło do całej sytuacji, wśród tych, którzy finansowali działalność radia „Nowy Świat” byli także starzy słuchacze Trójki. Co teraz zrobią? Poczekamy, zobaczymy.

źródło: Facebook, onet