Artykuły redakcyjneMuzyka

Szatan plujący na Jezusa Chrystusa został golibrodą Aleksandra Kwaśniewskiego

Nergal, fot. A. Tamboly - Praca własna, wikipedia By User:A. Tamboly - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20802242

Tytuł prowokacyjny, bo i Adam D. pseudonim Nergal prowokację uważa za motor swego działania. Znieważa figurę ukrzyżowanego na krzyżu Jezusa, zostaje barberem „człowieka z klasą” , czyli Aleksandra Kwaśniewskiego i jako także człowiek z klasą nawołuje „kulturalnie” do tego, żeby „je..a. PIS”. Wtedy, według niego, w Polsce znowu będzie fajnie.

Pretekstem do napisania tego tekstu jest rozpoczynający się w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe proces Adama D. pseudonim Nergal. Muzyk jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Zarzut dotyczy nagrania z 2018 roku, na którym Adam D. w obsceniczny sposób znieważył wizerunek Jezusa. Film pojawił się na prowadzonym przez niego profilu na portalu społecznościowym. Muzyk zamieścił w internecie kontrowersyjne nagranie pod pozorem złożenia życzeń z okazji Dnia Kobiet. Nergal w wulgarny sposób znieważył w nim obiekt czci religijnej (wizerunek ukrzyżowanego Jezusa). Stanowi to obrazę uczuć religijnych wszystkich wyznawców religii chrześcijańskich. Prowokacja wydaje się być cynicznym i świadomym działaniem Nergala. Na swoim profilu społecznościowym twierdzi, że proces jest „walką z zabobonami”. Adamowi D. grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Z kolei w innym poście Adam D. wzywa do głosowania w wyborach, żeby „w Polsce znów było fajnie”. W domyśle, żeby można było obrażać uczucia innych bez żadnych konsekwencji? Jak to dawniej bywało?

„Je..a.. PIS” nawołuje muzyk, który nie kryje swoich sympatii politycznych. Za swojego ulubieńca uznaje Aleksandra Kwaśniewskiego, którego określa człowiekiem z klasą. Dowodem tej klasy ma być fakt, że były prezydent korzysta z usług zakładu fryzjerskiego należącego do Nergala.

źródło: Facebook, dorzeczy