InformacjeZdrowie

Szczepionka na koronawirusa produkowana jest z komórek abortowanych dzieci

fot. Pixabay

Australijscy biskupi protestują przeciwko szczepionce na koronawirusa

Przedstawiciele Kościołów katolickiego, prawosławnego i anglikańskiego zaprotestowali przeciwko zamówieniu przez rząd Australii 25 mln dawek brytyjskiej szczepionki na koronawirusa. W procesie jej produkcji wykorzystano komórki ludzkie pochodzące z aborcji.

„Nie mamy nic przeciwko szczepionce na koronawirusa, jednak uważamy że wykorzystanie komórek pochodzących z aborcji jest głęboko niemoralne” – czytamy w liście.

Według ostatnich badań wstrzykiwany preparat pobudza układ odpornościowy do walki z wirusem i nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Testy wykazały, że u osób, którym podano szczepionkę wytworzyły się przeciwciała i białe krwinki, co oznacza, że organizm pacjentów zareagował właściwie – podaje Vaticannews.

Według australijskiego rządu wykorzystanie komórek pochodzących z aborcji „to powszechna praktyka w świecie medycznym”. Stanowisko to popiera również znany immunolog Peter Dohert. „Ten sposób został opracowany kilkadziesiąt lat temu i jest stosowany na całym świecie. Tak przygotowuje się szczepionki przeciwko różyczce, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i wściekliźnie” – powiedział laureat nagrody Nobla.

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2020-08/biskupi-protestuja-przeciwko-szczepionce-na-koronawirusa.html