DuchowośćŚwiat

„Szczęśliwej niedzieli! My chcemy Boga!” – Donald Trump stawia Polaków jako przykład dla innych narodów (film)

fot. YouTube


To nie przypadek, że Donald Trump właśnie teraz przypomina swoje przemówienie z Polski. Oczywiście zbliżają się wybory i prezydent USA tak zabiega o głosy licznej Polonii w Ameryce. Lecz to piękny gest i przypomnienie, że Donald Trump nie tylko robił gesty w stosunku do Polski. Nasze relacje faktycznie uległy wzmocnieniu.

” Nieco ponad trzy lata temu Prezydent Trump wygłosił na Placu Krasińskich w Warszawie jedno z najważniejszych przemówień swojej prezydentury. Stojąc przed pomnikiem Powstania Warszawskiego, wezwał do obrony cywilizacji zachodniej przed wszystkimi wrogami, którzy chcą ją zniszczyć” – napisano na oficjalnym kanale YouTube Białego Domu. Trump wspomina w swoim wystąpieniu ogromną determinację Polaków, jak i słowa naszego papieża Jana Pawła II. Podkreśla, że to wiar w Boga dała nam siłę i stawia nas za wzór całej zachodniej cywilizacji.

„Jako Polak nie mogłem być bardziej dumny z relacji, jakie rozwinęły się nasze kraje”. „Boże błogosław Amerykę. Boże błogosław Polskę. I niech Bóg błogosławi pamięć o małej dziewczynce, która 97 lat temu wyjechała z Polski do Ameryki. Moja droga Babcia, moja prababcia, nauczyła mnie, co to znaczy być Dumnym Amerykaninem” . To jedynie dwa komentarze zamieszczone pod filmem na YouTube.


„Po 4 dekadach rządów komunistycznych i zniszczeniu ich historii i ich chrześcijańskiego dziedzictwa … Polacy krzyczeli „CHCEMY BOGA” tuż przed upadkiem komunistycznego reżimu”. W ten sposób Donald Trump zacytował polską pieśń religijną „My chcemy Boga!”. Tytuł katolickiego pieśni , chcąc nie chcąc, stał się kolejnym hasłem w toczącej się kampanii wyborczej. Dodajmy, że ważnym hasłem. Bo osią kampanii zdaje się będzie wybór między dwoma światami: konserwatywno – chrześcijańskim wyznawanym przez Trumpa, a lewicowym.

źródło:Twitter