InformacjePolska

Szok! Miłośnicy Zakopanego będą niezadowoleni. Znika jeden z symboli tego miasta. Gdzie teraz turyści kupią oscypka?

Obraz Michał Koper z Pixabay

„Gdzie teraz kupimy oscypka?” – pytają zdezorientowani turyści. Wielu z nich właśnie na drodze na Gubałówkę kupował serki (jak mówią górale) i pamiątki z Zakopanego. Ten bazar był dla wielu symbolem miasta. Teraz dowiadujemy się, że znikają stragany, które do tej pory były rozstawione pod tatrzańską Gubałówką. To konsekwencja decyzji Polskich Kolei Linowych. Jak wyjaśniła rzeczniczka PLK, kupcy wiedzieli o konieczności przenosin już od co najmniej trzech lat. Pracę straci nawet kilkadziesiąt osób.

Jak podaje „24tp.pl”, od środy 2 września stragany musi opuścić około 30 sprzedawców. Część kupców zdążyła znaleźć inne miejsca, w którym będą kontynuować działalność handlową.

„Dostaliśmy pismo od Polskich Kolei Linowych, że w trybie do dwóch dni mamy opuścić nasze stragany. Jutro jesteśmy bezrobotni” – wyjaśnia w rozmowie z „24tp.pl” pan Jan, jeden z kupców spod Gubałówki.

Marta Lewkowicz z biura prasowego PKL podała, że w miejsce straganów zostanie wybudowana restauracja. Podkreśliła jednocześnie, że kupcy zostali poinformowani o konieczności zmiany miejsca co najmniej trzy lata wcześniej. Rok temu otrzymali także wstępne wypowiedzenie z ostrzeżeniem, że nie dostaną zastępczego lokum.

źródło: 24tp.pl