Polska

Sztab Trzaskowskiego chce unieważnienia II tury wyborów!

Rafał Trzaskowski fot. Wikipedia By European People's Party - EPP Malta Congress 2017 ; 29 March, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90848844

Posłowie Koalicji Obywatelskiej idą na konfrontację. Składają pozew do Sądu Najwyższego i zachęcają swoich zwolenników do protestów w celu unieważnienia przegranych wyborów. 

W tym celu przygotowali specjalną stronę internetową protestwyborczy2020.pl. Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego ma pomagać ludziom wypełniać formularze i formułować formalne protesty. 

– Dostajemy bardzo niepokojące sygnały przy przebiegu głosowania – powiedziała na konferencji prasowej posłanka KO Barbara Nowacka. Dodała, że „wychodząc naprzeciw temu gniewowi społecznemu” przedstawiciele sztabu Rafała Trzaskowskiego proponują „wspólne działania na rzecz kontroli uczciwości wyborów i protestów wyborczych” – informuje TVN24

Posłowie KO zapowiedzieli, że złożą protest wyborczy do Sądu Najwyższego. Jak donosi TVN24 „Cezary Tomczyk zwrócił się do wszystkich obywateli mówiąc, że jeżeli widzieli „jakiekolwiek nieprawidłowości w czasie liczenia głosów” lub „jakiekolwiek nieprawidłowości”, kiedy czekali w komisjach wyborczych, to „jest to dobry moment, żeby zgłosić protest do Sądu Najwyższego”.

Według polityka KO „z całej Polski płyną sygnały o tym, że w wielu miejscach ludzie zostali odesłani z kwitkiem z komisji wyborczych, na wielu kartach nie było pieczęci”, a w niektórych miejscach ludzie nie mogli dopisać się do spisu wyborców i zagłosować poza swoim miejscem zamieszkania.

Największe problemy miały być zagranicą i w tę narrację włączyły się już media niemieckie. 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zamiast przegrać z klasą, zdecydował się na totalną konfrontację z państwem polskim i Polakami, którzy wybrali przecież inaczej. 

Źródło: tvn24.pl