Polska

Szumowski: Jesienią wrócą obostrzenia a epidemia potrwa do lata …przyszłego roku.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Źródło: Wikipedia

Bardzo prawdopodobne jest, że na jesieni wrócą w Polsce obostrzenia związane z pandemią Covid-19 a z samym koronawirusem będziemy walczyć jeszcze przynajmniej do wiosny lub lata przyszłego roku, dopóki nie będzie szczepionki – wynika z rozmowy Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego w Polskim Radiu.

– Wiem, że będą ogniska, wiem, że te ogniska będą się pojawiały dopóki nie będziemy mieli… mówię to kolejny raz, ale dopóki nie będziemy mieć szczepionki, bo wtedy wyeliminujemy wirusa z populacji. Ale dopóki tego nie będzie, to będą ogniska, będą się pojawiały nowe zakażenia, co jakiś czas będziemy słyszeli, że ten czy inny zakład pracy czy takie środowisko jest w kwarantannie, no i tak będziemy żyli jeszcze do końca roku i pewnie do wiosny albo do lata – powiedział w Polskim Radiu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Pytany o to czy na jesieni możemy się na przykład spodziewać, że wrócą pewne obostrzenia odpowiedział twierdząco. – Tak, dlatego, że będzie i epidemia grypy, i epidemia COVID-19 naraz – powiedział minister zdrowia

Źródło: PR24.pl